15. Aukcija antikviteta i slika 10. novembar 2008.

  • Kaminski sat sa urnama

    Mermer i bronza. Sa figurom devojke sa ibrikom i natpisom ”A la Fontaine”, vajara Ruffony-a. Francuska, kraj 19. veka. Dimenzije sata: 31 x 40 x 14 cm, visina urni: 36 cm

    LOT br: 1

    Poċetna cena: €1200
    Detaljnije
  • Porcelanska figura šteneta

    u sedećem stavu, rukom oslikana braon bojom. Žig: Rosenthal, Kunstabteilung, Selb, Nemačka 1934. Autor: Th. Kaerner. Visina 15 cm.

    LOT br: 10

    Poċetna cena: €250
    Detaljnije
  • Goran Gvardiol - Akt s leđa

    Tempera na kartonu, 103 x 72 cm 1970, sign.

    LOT br: 100

    Poċetna cena: €1400
    Detaljnije
  • Miloš Gvozdenović (1926-2006) - Cveće

    Ulje na kartonu, 65 x 45 cm 1955, sign.

    LOT br: 101

    Poċetna cena: €1200
    Detaljnije
  • Boža Ilić (1919-1993) - Uspravni akt

    Ulje na platnu kaširano na lesonit, 38 x 33, sign.

    LOT br: 102

    Poċetna cena: €1000
    Detaljnije
  • Radovan Hiršl (1946) - Tirkizni pušač (totem)

    Radovan Hiršl, diplomac Beogradske akademije, živi i radi od 1986. u Cirihu, gde je rodonačelnik pravca ”Psihonautika”. Izlaže u Švajcarskoj, Holandiji i SAD. Jedini je do sada dobitnik Prvih nagrada Oktobarskog salona u istoj godini (1983) za dve oblasti: slikarstvo i skulptura! Napisao autobiografsko delo ”Žvaka za ludaka”, Prosveta 2006. U Švajcarskoj je 2005. izdata monografija o Radovanu Hiršlu ”Joyful Apocalypse Die Kunst von Radovan Hiršl”, Nachtschatten Art, Solothurn. Drvo, plastika, akril, 43 x 17 x 10 cm 2007, sign.

    LOT br: 103

    Poċetna cena: €1300
    Detaljnije
  • Radovan Hiršl - Igra

    Slika je izlagana na izložbi u ”Cvijeti Zuzorić” 1989/90. Ulje na platnu, 100 x 120,5 cm 1989, sign.

    LOT br: 104

    Poċetna cena: €6500
    Detaljnije
  • Dragutin Inkiostri Medenjak (1866-1942) - Diptih (kao u ogledalu)

    Inkiostri je jedini umetnik iz jugoistocne Evrope koji je uspešno povezao srpski nacionalni stil (sa srednjevekovnih minijatura) sa evropskom pokretom secesije. Ovaj rad je zaveden u ”Topografiji Sr. Karlovaca” Pavla Vasića. Tempera na svili, 59 x 29 cm (x2) Oko 1890, sign. inicijalima

    LOT br: 105

    Poċetna cena: €1700
    Detaljnije
  • A. Ivanov - Cveće

    Ulje na kartonu, 34 x 26 cm 1932, sign.

    LOT br: 106

    Poċetna cena: €325
    Detaljnije
  • Ljubodrag Janković Jale (1932) - Don Kihot

    Bakropis 15/15, 49 x 35 cm 1968, sign.

    LOT br: 107

    Poċetna cena: €200
    Detaljnije
  • Ljubodrag Janković Jale - Parka

    Jajčana tempera na kartonu, 35 x 25 cm 2006, sign.

    LOT br: 108

    Poċetna cena: €400
    Detaljnije
  • Ljubodrag Janković Jale - Jutro

    Jajčana tempera na platnu, 46 x 55 cm 2007, sign.

    LOT br: 109

    Poċetna cena: €1200
    Detaljnije
  • Ležeći akt devojke

    Majolika, dužina 24 cm Utisnut žig: Zsolnay Fege.8577, Madjarska

    LOT br: 11

    Poċetna cena: €125
    Detaljnije
  • Ljubodrag Janković Jale - Sudjaje

    Ulje na platnu, 93 x 74 cm 1999, sign.

    LOT br: 110

    Poċetna cena: €3000
    Detaljnije
  • Ljubodrag Janković Jale - Pastirice (diptih)

    Ulje na platnu, 105 x 120 cm (x2), sign.

    LOT br: 111

    Poċetna cena: €5000
    Detaljnije
  • Gordana Jocić (1943-1989) - Čaša

    Crtež, 16 x 24 cm 1979, sign.

    LOT br: 112

    Poċetna cena: €150
    Detaljnije
  • Gordana Jocić - Boca sa cvećem

    Crtež ,23,5 x 15,5 1979, sign.

    LOT br: 113

    Poċetna cena: €150
    Detaljnije
  • Martin Jonaš (1924-1996) - Čovek na njivi

    Akvarelisana grafika, 35 x 50 cm oko 1979, sign.

    LOT br: 114

    Poċetna cena: €75
    Detaljnije
  • Martin Jonaš - Ljudi i magarac

    Akvarelisana grafika, 50 x 35 cm oko 1979, sign.

    LOT br: 115

    Poċetna cena: €75
    Detaljnije
  • Aleksandar Jeremić-Cibe (1925 -2008) - U loži

    Ulje na dasci, 41 x 44,5 cm

    LOT br: 116

    Poċetna cena: €600
    Detaljnije
  • Dušan Junačkov (1952) - Bez naziva

    Kombinovana tehnika, 50 x 40 cm 2006-2007, sign. na poleđini

    LOT br: 117

    Poċetna cena: €400
    Detaljnije
  • Milan Kečić (1910-1998) - Salaš

    Ulje na lesonitu, 45 x 65 cm 1975, sign.

    LOT br: 118

    Poċetna cena: €3900
    Detaljnije
  • Milan Kečić - Zima

    Ulje na ultrapasu, 44 x 65 cm 1975, sign.

    LOT br: 119

    Poċetna cena: €3400
    Detaljnije
  • Devojka u narodnoj nošnji

    Keramika, visina 36 cm oko 1900. Malo oštećenje stopala.

    LOT br: 12

    Poċetna cena: €150
    Detaljnije