15. Aukcija antikviteta i slika 10. novembar 2008.
Kaminski sat sa urnama
Mermer i bronza. Sa figurom devojke sa ibrikom i natpisom ”A la Fontaine”, vajara Ruffony-a. Francuska, kraj 19. veka. Dimenzije sata: 31 x 40 x 14 cm, visina urni: 36 cm
Porcelanska figura šteneta
u sedećem stavu, rukom oslikana braon bojom. Žig: Rosenthal, Kunstabteilung, Selb, Nemačka 1934. Autor: Th. Kaerner. Visina 15 cm.
Goran Gvardiol - Akt s leđa
Tempera na kartonu, 103 x 72 cm 1970, sign.
Miloš Gvozdenović (1926-2006) - Cveće
Ulje na kartonu, 65 x 45 cm 1955, sign.
Boža Ilić (1919-1993) - Uspravni akt
Ulje na platnu kaširano na lesonit, 38 x 33, sign.
Radovan Hiršl (1946) - Tirkizni pušač (totem)
Radovan Hiršl, diplomac Beogradske akademije, živi i radi od 1986. u Cirihu, gde je rodonačelnik pravca ”Psihonautika”. Izlaže u Švajcarskoj, Holandiji i SAD. Jedini je do sada dobitnik Prvih nagrada Oktobarskog salona u istoj godini (1983) za dve oblasti: slikarstvo i skulptura! Napisao autobiografsko delo ”Žvaka za ludaka”, Prosveta 2006. U Švajcarskoj je 2005. izdata monografija o Radovanu Hiršlu ”Joyful Apocalypse Die Kunst von Radovan Hiršl”, Nachtschatten Art, Solothurn. Drvo, plastika, akril, 43 x 17 x 10 cm 2007, sign.
Radovan Hiršl - Igra
Slika je izlagana na izložbi u ”Cvijeti Zuzorić” 1989/90. Ulje na platnu, 100 x 120,5 cm 1989, sign.
Dragutin Inkiostri Medenjak (1866-1942) - Diptih (kao u ogledalu)
Inkiostri je jedini umetnik iz jugoistocne Evrope koji je uspešno povezao srpski nacionalni stil (sa srednjevekovnih minijatura) sa evropskom pokretom secesije. Ovaj rad je zaveden u ”Topografiji Sr. Karlovaca” Pavla Vasića. Tempera na svili, 59 x 29 cm (x2) Oko 1890, sign. inicijalima
A. Ivanov - Cveće
Ulje na kartonu, 34 x 26 cm 1932, sign.
Ljubodrag Janković Jale (1932) - Don Kihot
Bakropis 15/15, 49 x 35 cm 1968, sign.
Ljubodrag Janković Jale - Parka
Jajčana tempera na kartonu, 35 x 25 cm 2006, sign.
Ljubodrag Janković Jale - Jutro
Jajčana tempera na platnu, 46 x 55 cm 2007, sign.
Ležeći akt devojke
Majolika, dužina 24 cm Utisnut žig: Zsolnay Fege.8577, Madjarska
Ljubodrag Janković Jale - Sudjaje
Ulje na platnu, 93 x 74 cm 1999, sign.
Ljubodrag Janković Jale - Pastirice (diptih)
Ulje na platnu, 105 x 120 cm (x2), sign.
Gordana Jocić (1943-1989) - Čaša
Crtež, 16 x 24 cm 1979, sign.
Gordana Jocić - Boca sa cvećem
Crtež ,23,5 x 15,5 1979, sign.
Martin Jonaš (1924-1996) - Čovek na njivi
Akvarelisana grafika, 35 x 50 cm oko 1979, sign.
Martin Jonaš - Ljudi i magarac
Akvarelisana grafika, 50 x 35 cm oko 1979, sign.
Aleksandar Jeremić-Cibe (1925 -2008) - U loži
Ulje na dasci, 41 x 44,5 cm
Dušan Junačkov (1952) - Bez naziva
Kombinovana tehnika, 50 x 40 cm 2006-2007, sign. na poleđini
Milan Kečić (1910-1998) - Salaš
Ulje na lesonitu, 45 x 65 cm 1975, sign.
Milan Kečić - Zima
Ulje na ultrapasu, 44 x 65 cm 1975, sign.
Devojka u narodnoj nošnji
Keramika, visina 36 cm oko 1900. Malo oštećenje stopala.