16. Prolećna aukcija 2009 16. mart 2009.
Posrebreni džepni sat
Doxa, Švajcarska, oko 1910. godine. Dva poklopca. Brojčanik sa Rimskim brojevima, na poleđini reljefno iskazan jahač na konju u skoku preko prepona uokviren potkovicom. Prečnik 70 mm
Komplet porcelanskih tanjira
Sarreguemines, Francuska. 6 tanjira rukom oslikanih raznim voćem na reljefnoj pozadini. Prečnik 19,5 cm
Velizar Krstić (1947) - Lešnici
Ulje na platnu, 100 x 81 cm 2007, sign.
Majda Kurnik (1920-1967) - Tri svirača
Ulje na platnu 162 x 130cm 1963.
Majda Kurnik - Brod
Ulje na platnu 130 x 97 cm 1962, sign.
Ratko Lalić (1944) - Suncokreti
Ulje na platnu 54 x 40 cm 1996, sign.
Milan Lazarević (1951) - Pejzaž-Crna Gora
Ulje na platnu 30 x 40 cm sign.
Ljubica Luković (1885-1979) - Igračica
Autor je sestra Nadežde i Rastka Petrovića. Predavala crtanje i muziku u Beogradskim školama.Ulje na platnu 65 x 49 cm 1963.
Ana Marinković (1882-1973) - Studija II
Učila od Nadežde Petrović i Riste Vukanovića i u Parizu i Londonu. U I svetskom ratu bila je bolničarka. Učestvovala je na izložbama Lade čija je bila članica.Ulje na platnu 29 x 41 cm 30-tih godina
Ranka Marković (1977) - Prozor III
Ulje na platnu, 120 x 90 cm 2003.
Ranka Marković - Prostor I (diptih)
Ulje na platnu, 120 x 180 cm (2 x 120 x 90 cm) 2003.
Srđan-Đile Marković (1959) - The poison
Akrilik na platnu, 67 x 72 cm 2007.
Herend porcelanska ovalna činija
Mađarska, Rukom oslikana karakterističnim leptirima i cvetovima.
Mario Maskareli (1919-1996) - Bokeljska Bludnica
Kombinovana tehnika, 33,5 x 23 cm 1991, sign.
Mario Maskareli - Cveće
Ulje na platnu, 41 x 41 cm 1993.
Mario Maskareli - Kompozicija-Tri gracije
Ulje na platnu, 45 x 33 cm 1993, sign.
Vladan Micić-Micke (1945) - Akt
Tuš, akvarel, 41 x 30,5 cm 1978, sign.
Vladan Micić-Micke - Kavez
Akvatinta, 54,5 x 43,5 cm 2000, sign.
Jovan Mihajlović (1891-1925) - Dubrovnik
Ulje na kartonu, 26 x 19 cm 1923, sign.
Predrag Milićević-Barberien (1963) - Od sumraka do svitanja
Ulje na kartonu, 110 x 80 cm 2003.
Radenko Mišević (1920-1995) - Cveće
Ulje na lesonitu, 54 x 41 1950, sign.
Milun Mitrović (1922) - Pejzaž
Ulje na platnu, 49 x63 cm 1986, sign.
Marklen Mosijenko (1928) - U ranu zoru
Ulje na platnu, 140 x 130 cm 1982, sign.
Herend porcelanska bombonjera sa poklopcem
Mađarska. Rukom oslikana karakterističnom floralnom ornamentikom i leptirima sa reljefnim pupoljcima ruža. Visina 16 cm, prečnik 16 cm.