17. Aukcija antikviteta i slika 28. septembar 2009.
Bokal za mleko sa tacnicom
Franz Neukirchner, Bavaria, Nemačka. Na plavoj podlozi cvetna dekoracija. Visina bokala: 10,5 cm.
Bakarni komplet za tursku kafu
Bosna, oko 1890. Poslužavnik, ibrik, doza za šećer i 5 porcelanskih fildžana sa držačima od bakra. Bogato ornamentisan. Prečnik poslužavnika 40 cm. (8 kom)
NEPOZNATI AUTOR - Predeli (dvostrano naslikani)
Ulje na platnu, 48 x 34 cm
SERGEJ OBRAZKOV (?-1969) - Kraljica Marija kao monahinja
Akvarel na hartiji, 28 x 20,5 cm Oko 1935, sign.
SERGEJ OBRAZKOV - Kraljica Marija
Akvarel na hartiji, 23,5 x 20 cm Oko 1935, sign.
ANKICA OPREŠNIK (1919-2005) - Male radosti
Grafika 5/7, 37 x 57 cm 1959, sign.
ANKICA OPREŠNIK - Novčić apokalipse
Grafika 5/10, 51 x 55 cm 1972, sign.
STOJAN PAČOV (1934) - Skadarlija
Ulje na platnu, 39 x 49 cm Sign.
STOJAN PAČOV - Manastir
Ulje na lesonitu, 19 x 30 cm 2006, sign.
JEFTA PERIĆ (1895-1967) - Žetelice iz Soko banje
Ulje na platnu, 20 x 26 cm Sign.
LJUBA POPOVIĆ (1934) - Bez naziva
Ulje, tempera na kartonu, 17 x 10 cm
LJUBA POPOVIĆ - Bez naziva
Srpsko srebrno kandilo
Južna Srbija, kraj XVIII veka. Veoma dobar majstor je izrezbario krštenje Isusa Hrista, raspeće i Sv. Đorđa na konju koji ubija aždaju. Retko se nalazi tako staro a komletno i očuvano Srpsko kandilo! Visina: 14 cm.
MIĆA POPOVIĆ (1923-1996) - Vertikalni presek
Grafika, 57x 49 cm 1963, sign.
ALEKSANDAR PRIBIĆEVIĆ (1970) - San letnje noći
Ulje na platnu, akrilik, 50 x 70 cm 2004.
ĐORĐE PRUDNIKOV (1939) - Bez naziva
Akvarel, 40 x 60 cm 1975, sign. sa posvetom Nikici (Marinović) 1978.
KEMAL RAMUJKIĆ (1947) - Golub
Ulje na platnu, 25 x 30 cm Sign.
MIODRAG ROGIĆ (1932) - Portreti
Pastel na hartiji, 35,5 x 49,5 cm 1972, sign. Ovi pasteli su skice za karakteristične radove Rogića. Na svakom papiru pored predstavljene slike u katalogu su još tri skice (ukupno 4 crteža navedenog formata).
MIODRAG ROGIĆ - Figure
SAVA SEKULIĆ (1902-1989) - Žena samoroda
Ulje na kartonu, 63 x 63 cm 1988.
VOJO STANIĆ (1924) - Bez naziva
Grafika, 28 x 37 cm Oko 2000, sign.
BRANKO LALE STANKOVIĆ (1915-1989) - Predeo iz Vojvodine
Ulje na platnu, 42 x 54 cm 1967, sign.
BORIS STANOJČIĆ (1932-2009) - Krovovi Beograda
Ulje na platnu, 40 x 50 cm 2004,sign.
Mesingana lampa sa belim staklenim širmom
Austrougarska oko 1910. Visina 58 cm.