17. Aukcija antikviteta i slika 28. septembar 2009.

  • Bokal za mleko sa tacnicom

    Franz Neukirchner, Bavaria, Nemačka. Na plavoj podlozi cvetna dekoracija. Visina bokala: 10,5 cm.

    LOT br: 1

    Poċetna cena: €55
    Detaljnije
  • Bakarni komplet za tursku kafu

    Bosna, oko 1890. Poslužavnik, ibrik, doza za šećer i 5 porcelanskih fildžana sa držačima od bakra. Bogato ornamentisan. Prečnik poslužavnika 40 cm. (8 kom)

    LOT br: 10

    Poċetna cena: €100
    Detaljnije
  • NEPOZNATI AUTOR - Predeli (dvostrano naslikani)

    Ulje na platnu, 48 x 34 cm

    LOT br: 100

    Poċetna cena: €350
    Detaljnije
  • SERGEJ OBRAZKOV (?-1969) - Kraljica Marija kao monahinja

    Akvarel na hartiji, 28 x 20,5 cm Oko 1935, sign.

    LOT br: 101

    Poċetna cena: €200
    Detaljnije
  • SERGEJ OBRAZKOV - Kraljica Marija

    Akvarel na hartiji, 23,5 x 20 cm Oko 1935, sign.

    LOT br: 102

    Poċetna cena: €250
    Detaljnije
  • ANKICA OPREŠNIK (1919-2005) - Male radosti

    Grafika 5/7, 37 x 57 cm 1959, sign.

    LOT br: 103

    Poċetna cena: €700
    Detaljnije
  • ANKICA OPREŠNIK - Novčić apokalipse

    Grafika 5/10, 51 x 55 cm 1972, sign.

    LOT br: 104

    Poċetna cena: €300
    Detaljnije
  • STOJAN PAČOV (1934) - Skadarlija

    Ulje na platnu, 39 x 49 cm Sign.

    LOT br: 105

    Poċetna cena: €600
    Detaljnije
  • STOJAN PAČOV - Manastir

    Ulje na lesonitu, 19 x 30 cm 2006, sign.

    LOT br: 106

    Poċetna cena: €300
    Detaljnije
  • JEFTA PERIĆ (1895-1967) - Žetelice iz Soko banje

    Ulje na platnu, 20 x 26 cm Sign.

    LOT br: 107

    Poċetna cena: €800
    Detaljnije
  • LJUBA POPOVIĆ (1934) - Bez naziva

    Ulje, tempera na kartonu, 17 x 10 cm

    LOT br: 108

    Poċetna cena: €350
    Detaljnije
  • LJUBA POPOVIĆ - Bez naziva

    LOT br: 109

    Poċetna cena: €350
    Detaljnije
  • Srpsko srebrno kandilo

    Južna Srbija, kraj XVIII veka. Veoma dobar majstor je izrezbario krštenje Isusa Hrista, raspeće i Sv. Đorđa na konju koji ubija aždaju. Retko se nalazi tako staro a komletno i očuvano Srpsko kandilo! Visina: 14 cm.

    LOT br: 11

    Poċetna cena: €650
    Detaljnije
  • MIĆA POPOVIĆ (1923-1996) - Vertikalni presek

    Grafika, 57x 49 cm 1963, sign.

    LOT br: 110

    Poċetna cena: €300
    Detaljnije
  • ALEKSANDAR PRIBIĆEVIĆ (1970) - San letnje noći

    Ulje na platnu, akrilik, 50 x 70 cm 2004.

    LOT br: 111

    Poċetna cena: €800
    Detaljnije
  • ĐORĐE PRUDNIKOV (1939) - Bez naziva

    Akvarel, 40 x 60 cm 1975, sign. sa posvetom Nikici (Marinović) 1978.

    LOT br: 112

    Poċetna cena: €400
    Detaljnije
  • KEMAL RAMUJKIĆ (1947) - Golub

    Ulje na platnu, 25 x 30 cm Sign.

    LOT br: 113

    Poċetna cena: €300
    Detaljnije
  • MIODRAG ROGIĆ (1932) - Portreti

    Pastel na hartiji, 35,5 x 49,5 cm 1972, sign. Ovi pasteli su skice za karakteristične radove Rogića. Na svakom papiru pored predstavljene slike u katalogu su još tri skice (ukupno 4 crteža navedenog formata).

    LOT br: 114

    Poċetna cena: €200
    Detaljnije
  • MIODRAG ROGIĆ - Figure

    LOT br: 115

    Poċetna cena: €200
    Detaljnije
  • SAVA SEKULIĆ (1902-1989) - Žena samoroda

    Ulje na kartonu, 63 x 63 cm 1988.

    LOT br: 116

    Poċetna cena: €600
    Detaljnije
  • VOJO STANIĆ (1924) - Bez naziva

    Grafika, 28 x 37 cm Oko 2000, sign.

    LOT br: 117

    Poċetna cena: €200
    Detaljnije
  • BRANKO LALE STANKOVIĆ (1915-1989) - Predeo iz Vojvodine

    Ulje na platnu, 42 x 54 cm 1967, sign.

    LOT br: 118

    Poċetna cena: €600
    Detaljnije
  • BORIS STANOJČIĆ (1932-2009) - Krovovi Beograda

    Ulje na platnu, 40 x 50 cm 2004,sign.

    LOT br: 119

    Poċetna cena: €450
    Detaljnije
  • Mesingana lampa sa belim staklenim širmom

    Austrougarska oko 1910. Visina 58 cm.

    LOT br: 12

    Poċetna cena: €275
    Detaljnije