18. Aukcija antikviteta i slika 07. decembar 2009.
Par porcelanskih svećnjaka
Visina: 21 cm.
Porcelanska urna
Dresden, Nemačka. Kraj XIX veka. Rukom oslikama cvetnim motivima i pozlatom sa poklopcem. Visina: 42 cm.
JAKIMOVSKI - Manastir
Ulje na platnu, 68 x 83 cm. 1984, sign.
M. JONGERE - Roterdam-brodovi
Ulje na platnu, 60 x 100 cm. Sign.
MILUTIN KOPANJA (1946) - Golubovi
Ulje na platnu, 46 x 33 cm. Sign.
IVAN KOS (1895 - 1981) - Šumski potok
Ulje na kartonu, 53 x 65 cm. Sign.
IVAN KOS - Cveće u vazi
Ulje na dasci, 49 x 45 cm. Sign. Autor je diplomirao slikarstvo u Beču i Pragu. Predavao je u Mariboru, Slovenija.
SAMO KOVAČ - Slovenska Vas
Ulje na platnu, 39 x 58 cm. 1990, sign
JOVAN KRATOHVIL (1924 - 1988) - Kompozicija
Grafika AO, 50 x 40 cm. Sign.
KOSTA KRIVOKAPIĆ (1912 - 1990) - Cveće
Ulje na lesonitu, 60 x 50 cm. Sign.
ALEKSANDAR KUMRIĆ (1898 - 1983) - Beograd-Staro sajmište
Ulje na platnu, 31,5 x 44,5 cm. 1950, sign.
Porcelanska činija
Francuska, Ulim (Union Limousine), Limoges. Ručno oslikana plemićkim grbom i cvetnim vencima, sa belim emailiranim ornamentima i obodom u pozlati. Dimenzije: 22 x 22 cm.
OZRENKA MAJSTOROVIĆ - Manastir u brdima
Ulje na platnu, 156 x 196 cm. 1989, sign.
PETAR MARKOVIĆ (1869 - 1952) - Pogled na Beograd
Akvarel, 20 x 28 cm. Oko 1920. Autor je bio gradonačelnik Zemuna, ali i izvrstan slikar.
PETAR MARKOVIĆ - Motiv iz Slovenije
Akvarel, 20 x 26 cm. Oko 1920. Autor je bio gradonačelnik Zemuna, ali i izvrstan slikar.
PREDRAG PEĐA MILOSAVLJEVIĆ (1908 -1987) - Dubrovnik
Ulje na platnu, 65 x 81 cm. 1968, sign.
MILIĆ OD MAČVE (1934 - 2000) - Balada o roditeljima i hrastu
Ulje na šperu, 44,6 x 52,8 cm. 1990, sign.
J. M. - Trpanj (Pelješac,Dalmacija)
Tuš i olovka na hartiji, 23 x 32 cm. Sign.
ISMAIL MULIĆ ( ? -1978) - U haremu
Drvorez, 18,5 x 24 cm. Sign.
MILUN MITROVIĆ (1922) - Cveće
Pastel na hartiji, 43 x 32 cm. 1967, sign.
RADOSLAV MILENKOVIĆ - Fazan
Kombinovana tehnika na hartiji, 21 x 37 cm. 1989, sign.
Porcelanska vaza
Kopenhagen, Danska. Rukom oslikana motivom pejzaža drveća na obali. Podglazurni žig: B&G (Bings & Groendhal) Visina: 22,5 cm.
TAFIL MUSOVIĆ (1950) - Bez naziva
Ulje na platnu, 134 x 104 cm. 1982, sign pozadi
NEPOZNATI AUTOR - Manastir
Sepija na hartiji, 48 x 35 cm. 1998, sign.